niedziela, 21 stycznia 2018 . [ kurs walut ] [ pkt.pl ] [ pkp.pl ] [ kontakt ] [ promocja ] [ rss ]
ZABRZEG.net.pl
:: Strona główna
:: Zabrzeg
:: Instytucje
:: Sport
:: Kultura
:: Zdrowie
:: Komunikacja
:: Wyszukiwarka
:: Plan 2008-2015

:: Kontakt
:: Mapa serwisu
:: Linki
:: Promocja
:: Strony Cz-Dz
:: Forum
:: Taroki
:: Memoriał
:: Pogoda


CzechoBiznes.pl // internetowy katalog firm

Bookmark and ShareA- A+
środa, 17 września 2008 (18:47) II Memoriał - już Międzynarodowy

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja jednego z największych wydarzeń sportowych naszego regionu. II Międzynarodowy Biegowy Memoriał Henryka Puzonia oraz Bieg Koroną Jeziora Goczałkowickiego - bo o nim mowa, obędzie się 4 października.

Impreza mimo, iż organizowana jest po raz drugi, już może zostać zaliczona do wyjątkowo interesujących. Podniesienie do rangi zawodów międzynarodowych podniosło prestiż i rozgłos. Możemy liczyć, że oprócz czołowych zawodników z Polski, zagoszczą goście z poza granicy naszego kraju.

Uroczyste otwarcie zawodów z udziałem zaproszonych gości oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach rozpocznie się o godzinie 10:00, jednak zapisy prowadzone będą od 7:30.

Wszyscy zawodnicy startujący w biegach memoriałowych muszą poddać się weryfikacji w Biurze Organizacyjnym w dniu zawodów w godz. od 7:30 do 9:00, natomiast uczestnicy biegu głównego od 7:30 do 11:00. Podczas weryfikacji zawodnicy muszą posiadać dowód tożsamości (np. legitymację) ze zdjęciem.

regulamin - zobacz
pobierz formularz zgłoszeniowy - MS Word / Acrobat Reader
trasa biegu głównego

W programie imprezy zaplanowano zawody sportowe: BIEG GŁÓWNY - Bieg Koroną Jeziora Goczałkowickiego ze startem i metą na stadionie LKS "Sokół" Zabrzeg oraz BIEGI MEMORIAŁOWE, które zostaną rozegrane w ramach Memoriału Henryka Puzonia, na obiekcie LKS "Sokół" Zabrzeg.Program Minutowy

10:00 - Uroczyste Otwarcie zawodów z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

10:15 - Bieg dzieci z rocznika 2000 i młodszych na dystansie 400m
10:20 - Bieg dzieci z rocznika 1999 na dystansie 400m
10:25 - Bieg dzieci z rocznika 1998 na dystansie 400m
10:30 - Bieg dzieci z rocznika 1997 na dystansie 1000m
10:35 - Bieg dzieci z rocznika 1996 na dystansie 1000m
10:40 - Bieg dzieci z rocznika 1995 na dystansie 1000m
10:50 - Bieg dzieci z rocznika 1994 na dystansie 2000m
11:00 - Bieg dzieci z rocznika 1993 na dystansie 2000m
12:00 - Start Biegu Głównego na dystansie 10km
13:00 - Dekoracja zwycięzców
14:00 - Zakończenie imprezy


Wszystkie niezbędne informacje na temat trasy biegu głównego i biegów memoriałowych oraz regulaminu można znaleźć pod adresem www.zabrzeg.net.pl/bieg.php.

Patronat medialny objął Portal ZABRZEG.net.pl. Serdecznie zapraszamy!Życiorys Henryka Puzonia

Henryk Puzoń urodził się 25 lipca 1954 roku. Już od dzieciństwa, okazywał swoje zainteresowanie sportem i turystyką. Tak po ukończeniu zabrzeskiej szkoły kontynuował swoje hobby w szkole średniej, aby ostatecznie ukończyć studia na AWF w Katowicach. Został nauczycielem w Szkole w Zabrzegu, gdzie pracował do ostatnich dni swego życia. Swoją pracą przyciągał rzesze młodzieży do uprawiania sportu, a zwłaszcza lekkiej atletyki, którą sam trenował uczestnicząc w różnego typu zawodach lekkoatletycznych , a także maratonach i biegach ulicznych na terenie całego kraju. Pod jego wodzą uczniowie tejże szkoły zdobywali laury w każdej dyscyplinie sportu, zawdzięczając swoje sukcesy ciężkimi i wymagającymi lekcjami wf z panem Henrykiem. Urozmaiceniem zajęć szkolnych były częste wycieczki, obozy sportowe, rekreacyjne na Mazurach, w górach, a od 2004 roku, zgrupowanie w ramach programu PZLA Sportowe Wakacje oraz inne, które Henryk Puzoń organizował. Utrzymywał bardzo dobre kontakty z młodzieżą i chciał by przez sport odnalazła swoje powołanie, więc postanowił utworzyć LUKS Zabrzeg, w którym mieli gromadzić się przyszli lekkoatleci. Już po roku działania tej organizacji, klub znany był już na całym Śląsku, dzięki sukcesom jego zawodników. Pełnił w nim dwie funkcje: trenera i prezesa, z którego tytułu słynął, gdyż wcześniej sprawował władzę w klubie piłkarskim LKS Sokół Zabrzeg. Wraz z rozpoczęciem pracy zawodowej, swój wolny czas poświęcał dzieciom i młodzieży na pozalekcyjnych zajęcia wf, a także na organizowaniu zawodów sportowych(lekkoatletycznych, biegów przełajowych, piłki nożnej, siatkówki, gimnastyki artystycznej), po to, by młodzi ludzie poznawali sport od wewnątrz, by poczuli jego smak i podążali za nim. W 2004 roku wraz z ks. Robertem Samselem rozpoczął coroczne zawody lekkoatletyczne dla służby liturgicznej. Swoje zaangażowanie w tą imprezę potwierdzał wspaniałą organizacją i poświęceniem. 11 września 2006 roku na popołudniowych zajęciach szkolnych wybiegł jak zazwyczaj z grupą młodzieży na rozgrzewkę, pobiegł i już nie powrócił, teraz uczestniczy w niekończącym się biegu wraz z Aniołami i Świętymi w niebie, gdzie wierzymy, że tam czeka na nas. Pogrzeb śp. Henryka był wielką manifestacją młodzieży, dzieci, mieszkańców okolic, i przyjaciół z całej Polski. W dobrych zawodach uczestniczyłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Tymi słowami żegnał Naszego Pana od wf Jego przyjaciel - ks. Robert Samsel. Niech te zawody będą podziękowaniem za całe Jego życie - nie zmarnowane, lecz w pełni wykorzystane w poczuciu ducha sportu.

(djh)

wyszukaj połączenie PKP
z:
do:
data:
godzina:
walutakupnosprzedaż
1 USD3,36223,4302
1 EUR4,12214,2053
1 CHF3,50593,5767
1 GBP4,66784,7620
źródło: NBP.pl więcej...
firma, produkt, usługa...

miejscowość, powiat...

Prawa autorskie do większości materiałów i wiadomości zamieszczonych w serwisie należą do redakcji portalu. . . . . . [ góra ]
SPAM STOP! | Copyright © 2005-2009 by djh & Mooris | web@zabrzeg.net.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone! | Polityka prywatności | agencja interaktywna, projektowanie stron internetowych