niedziela, 21 stycznia 2018 . [ kurs walut ] [ pkt.pl ] [ pkp.pl ] [ kontakt ] [ promocja ] [ rss ]
ZABRZEG.net.pl
:: Strona główna
:: Zabrzeg
:: Instytucje
:: Sport
:: Kultura
:: Zdrowie
:: Komunikacja
:: Wyszukiwarka
:: Plan 2008-2015

:: Kontakt
:: Mapa serwisu
:: Linki
:: Promocja
:: Strony Cz-Dz
:: Forum
:: Taroki
:: Memoriał
:: Pogoda


CzechoBiznes.pl // internetowy katalog firm

Bookmark and ShareA- A+
niedziela, 30 września 2007 (00:34) I Memoriał Henryka Puzonia (relacja)

Mirosław Gołębiewski z Rybnika wygrał Bieg Główny (10 km) w pierwszym biegowym memoriale Henryka Puzonia i Biegu Koroną Jeziora Goczałkowickiego. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach było wielu. Ale największy triumf osiągnęła pamięć o zmarłym przed rokiem Nauczycielu, Trenerze i Wychowawcy.

- Startuję właśnie dlatego, że to memoriał pana Heńka - można było usłyszeć z ust młodych zabrzeżan, którzy stanęli na starcie biegów memoriałowych oraz biegu głównego. Właśnie sentyment i pamięć o zmarłym nagle przed rokiem Wuefiście były dla wielu głównym powodem uczestnictwa.

Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja najmłodszych zawodników, którzy na wyznaczonych trasach na terenie stadionu Sokoła nie szczędzili wysiłku, by jak najszybciej pokonać linię mety. Kulminacją memoriału był bieg główny, na starcie którego stanęło 35 biegaczy. Trasa, która wiodła ulicami Spacerową, Do Zapory, Koroną Jeziora Goczałkowickiego oraz Gminną, Zimową i Jesienną okazała się dla większości niezwykle szczęśliwa.

- Była bardzo przyjemna i malownicza. Owszem, na koronie biegło się pod wiatr, ale mnie to nie przeszkadzało, bo jestem przyzwyczajony do biegania w różnych warunkach. A za rok przecież równie dobrze może będzie się biegło z wiatrem - uśmiechał się Mirosław Gołębiewski. Do Zabrzega przyjechał aż z Rybnika, a o zawodach poświęconych Henrykowi Puzoniowi dowiedział się podczas imprezy biegowej w Sosnowcu. Z tego ostatniego miasta przyjechał z kolei Tadeusz Wilk, który ukończył bieg na 19 miejscu.

- Wstałem już o 5.00, by tu przyjechać. Bardzo lubię biegać w małych miejscowościach - mówił przed startem najstarszy uczestnik biegu memoriałowego. Po ukończeniu zawodów był niezwykle zadowolony z czasu, jaki uzyskał, choć podobnie jak zwycięzca zawodów uznał, że trasa nie mogła mieć równo 10 km. - Mielibyśmy za dobre rezultaty. To mogło być około 9 km lub 9,2 km - mówili zgodnie zawodnicy.

Zawody swoją obecnością uświetnili m.in. wicewojewoda śląski Wiesław Maśka, Władysław Wiśniewski, sołtys Zabrzega oraz dyrektor zespołu szkół im. Ks. Józefa Londzina Wanda Kopeć. Co warte podkreślenia, pierwszemu biegowemu memoriałowi Henryka Puzonia towarzyszyła znakomita pogoda.
- Widocznie ktoś tam na górze nad nami czuwał - komentowali uczestnicy.

Organizatorzy zapowiadają kolejne zawody memoriałowe już za rok.

(kl)

wyszukaj połączenie PKP
z:
do:
data:
godzina:
walutakupnosprzedaż
1 USD3,36223,4302
1 EUR4,12214,2053
1 CHF3,50593,5767
1 GBP4,66784,7620
źródło: NBP.pl więcej...
firma, produkt, usługa...

miejscowość, powiat...

Prawa autorskie do większości materiałów i wiadomości zamieszczonych w serwisie należą do redakcji portalu. . . . . . [ góra ]
SPAM STOP! | Copyright © 2005-2009 by djh & Mooris | web@zabrzeg.net.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone! | Polityka prywatności | agencja interaktywna, projektowanie stron internetowych